samalogo_1.png

سازمان مراکز آموزش های عمومی و مهارتی(سما) به عنوان یکی از معاونت های دانشگاه آزاد اسلامی از سال 1370 تا به امروز، با تاسیس مدارس و آموزشکده های فنی و حرفه ای در سراسر ایران و به پشتوانه دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه تعلیم و تربیت مشغول به فعالیت است.

 

 

 

 

 

 

 

 

این سازمان با 728 مدرسه در مقاطع تحصیلی ابتدایی، متوسطه دوره اول و دوره دوم و 229 پیش دبستانی دارای 100هزار و 558  دانش آموز و 119 آموزشکده فنی و حرفه ای با بیش از 62 هزار دانشجو در مقطع کاردانی و قریب به 5 هزار دانشجوی کارشناسی یکی از بزرگترین مراکز آموزشی کشور محسوب می شود.

2345678.jpg                          567890-.jpg
سما، مجموعه بزرگی به اندازه تمام کشور است و نقشه آن، همان نقشه ایران است؛ با همان وسعت و با همان تنوع. این سازمان، بزرگترین مجموعه ای است که می تواند به طور مستقل فعالیت های مختلف علمی و فرهنگی را در سراسر کشور برگزار کند. ما از این ظرفیت بهره گرفته ایم و با اجرای طرح ها و برنامه های کشوری، عرصه رقابت سالم را برای فرزندان این مرز و بوم مهیا نموده ایم.
مدارس سما با قدمتی نزدیک به 30 سال پیشرو در برگزاری و شرکت در رویدادها علمی -پژوهشی، تشکیل انجمن های علمی، پژوهشی، طراحی سامانه آنلاین ارزیابی فعالیت های پژوهشی مدارس و دارای افتخارات زیادی در  عرصه های ملی و بین المللی می باشد.
* برخی از شاخص ترین فعالیت های پژوهشی مدارس سما را چنین می توان برشمرد...
-برگزاری جشنواره پژوهش ها و اختراعات دانش آموزی
-برگزاری جشنواره پویش
-برگزاری جشنواره پروفسور حسابی

324567890-.jpg

- برگزاری مسابقات ربوکاپ سما
-  برگزاری جشنواره ایده های برتر دانش آموزی
- برگزاری جشنواره نانو
- برگزاری جشنواره سما، دوستدار محیط زیست

-برگزاری رویداد های  استارتاپی

*«باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان سازمان سما» بخش دیگری از حوزه پژوهشی این سازمان است که در سال 86 با هدف شناسایی، جذب و حمایت از پژوهشگران دانش آموز و دانشجویان کاردانی مراکز سما تأسیس شده است. این نهاد در بیش از 102 واحد در سراسر کشور دفتر نمایندگی دارد.

همچنین حوزه پژوهش سما مفتخر است که با استفاده از امکانات انتشارات اختصاصی خود با نام «پیام سما»، برای تامین نیازهای این مجموعه بزرگ خودکفا شده است. این انتشارات با برخورداری از قابلیت های زیر توانسته است خدمات شایانی را در عرصه نشر علمی ارائه دهد. بخشی از این قابلیت ها عبارتند از ...
*چاپ بیش از 100 عنوان کتاب؛
*برخورداری از کمیته تخصصی داوران متشکل از 60 عضو هیات علمی دانشگاه؛
*تدوین و تالیف اختصاصی کتب و بسته های کمک آموزشی با رویکرد فعالیت محور؛
*تالیف و چاپ کتاب های طرح آموزش زبان انگلیسی براساس مفاهیم SCBI(زبان تلفیقی)
*شرکت مستقل این انتشارات در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و نمایشگاه بین المللی دانشگاه آزاد.
گفتنی است در کنار فعالیت های شاخص پژوهشی،  مدارس سما در حوزه فرهنگی، تربیت بدنی و سلامت نیز در اجرای طرح های مختلف پیشرو بوده اند، طرح هایی همچون مسابقات قرآن در سما (طرح قدس) جشنواره آیین سرزمین من، جشنواره عکاسی تاریخ شهر، جشنواره حمایت از کالای ایرانی ، جشنواره نقاشی با موضوعات قصص قرآنی، جشنواره انشا نویسی، اردو های جهادی،  و ....
*مدارس تخصصی ورزش،  المپیاد اختصاصی ورزشی سما، اجرای طرح استعدادیابی و سلامت از جمله فعالیت های خاص ورزشی مراکز سما به شمار می رود.  
*پورتال یکپارچه مدارس سما از دیگر مزایای منحصر به فرد این مجموعه است که تمام  مدارس در اقصی نقاط ایران از طریق این پورتال با یکدیگر در تعامل هستند و می توانند از تجربیات آموزشی واحدهای دیگر بهره مند شوند.

اطلاعات تماس

دبیرخانه اجرایی جشنواره:

میدان فردوسی ، خیابان شهید موسوی، نبش اعتماد مقدم پلاک 30

تلفن تماس:

021-88827532

09981179592

شبکه های اجتماعی