دومین دوره المپیاد علمی علوم پایه ابن سینا در چهارمین دوره جشنواره ملی ابن سینا برگزار خواهد شد. در این المپیاد دانش آموزان در یک المپیاد با محتوای دروس اصلی علوم پایه شامل فیزیک- شیمی و زیست شناسی به رقابت علمی می پردازند. در چهارمین دوره جشنواره ابن سینا  آموزش غیرحضوری برای کلیه دانش‌آموزان شرکت کننده تدارک دیده شده است. به این منظور به هر نفر شرکت کننده در جشنواره پس از ثبت نام نهایی یک نام کاربری و رمز ورود اختصاص داده خواهد شد. دانش آموزان با در اختیار داشتن این اطلاعات می‌توانند وارد پورتال جامع جشنواره شوند و به آموزش‌های تدارک دیده شده دسترسی یابند. همچنین در بستر پورتال جشنواره امکان ارتباط با اساتید مختلف و دسترسی به پشتیبانی آموزشی نیز فراهم خواهد بود.
 
نحوه شرکت در مسابقه برای شرکت در المپیاد علمی علوم پایه دانش‌آموزان باید به صورت انفرادی درمسابقات ثبت نام کنند. این مسابقات برای مقطع متوسطه اول و دوم برگزار میشود و تمام دانش آموزان پایه های مختلف این مقاطع امکان شرکت در مسابقه را خواهند داشت. به طور کلی المپیاد علمی علوم پایه ابن سینا در 3 مرحله برگزار خواهد شد.
الف ) فرآیند آموزشی در این بخش دانش آموزان وارد فرآیند آموزش می‌شوند. در طی این فرآیند به صورت پیوسته محتوای آموزشی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد و ممکن است در پایان هر جلسه تکالیفی به عهده دانش‌آموزان گذاشته شود. لازم به ذکر است بخشی از امتیاز نهایی دانش آموز از این طریق به دست می‌آید.
 
ب) آزمون مرحله اول در پایان فرآیند آموزشی کلیه شرکت کنندگان در آزمون کتبی به صورت تستی و تشریحی شرکت میکنند. نفرات برتر این مرحله به مرحله دوم راه پیدا میکنند.
ج) آزمون نهایی آزمون نهایی در بهار1398 به صورت حضوری و در 3 مرحله آزمون کتبی تستی- آزمون کتبی تشریحی و آزمون عملی آزمایشگاهی برگزار می شود. جوایز مسابقه: به تیم های برگزیده جوایزی اهدا میشود. به تمامی شرکت کنندگان در مسابقه نیز گواهی حضور اعطا خواهد شد. آئین نامه محور ها در فرآیند آموزشی به دانش آموزان ارئه میشود.
پیوست ها:
فایلحجم فایلدانلود ها
تقویم آموزشی505 kB523
آئین نامه محورالمپیاد علمی علوم پایه305 kB1069