ویژه مقاطع ابتدائی ، متوسطه اول و دوم - به صورت انفرادی و گروهی

با همکاری و مشارکت دفتر نمایندگی فدراسیون جهانی مخترعین در ایران و حضور بیش از 200 اختراع دانش آموزی همراه با آموزش های تکمیلی (نگارش طرح،ارائه و فن بیان و روش های ثبت اختراع و مالکیت فکری و ....)

اعزام برگزیدگان نقره ای و طلایی به مسابقات جهانی اختراعات آلمان و نمایشگاه اختراعات کرواسی

برای ثبت نام در محور دستاوردها، دست سازه ها و اختراعات نیازی به ثبت اختراع نیست و دانش آموزان میتوانند با دستاوردهای پژوهشی و همچنین دست سازه های خود در این محور شرکت نمایند در چهارمین دوره جشنواره ابن سینا در اقدامی جدید آموزش غیرحضوری برای کلیه دانش‌آموزان شرکت کننده تدارک دیده شده است.

به این منظور به هر تیم شرکت کننده در جشنواره پس از ثبت نام نهایی یک نام کاربری و رمز ورود اختصاص داده خواهد شد. دانش آموزان با در اختیار داشتن این اطلاعات می‌توانند وارد پورتال جامع جشنواره شوند و به آموزش‌های تدارک دیده شده دسترسی یابند.

نحوه شرکت در محور جشنواره دستاوردها، دست سازه ها و اختراعات دانش آموزی جشنواره ملی ابن سینا برای شرکت در محوره جشنواره دستاوردها، دست سازه ها و اختراعات دانش آموزی، دانش‌آموزان باید با ورود به سامانه ثبت نام در جشنواره ثبت نام کرده و یک نفر را به عنوان سرگروه به جشنواره معرفی نمایند. در این محور برای اعضای گروه محدودیتی وجود ندارد و دانش آموزان می توانند به صورت انفرادی و یا گروهی در جشنواره ثبت نام کنند.
لازم به ذکر است دسترسی به پورتال و دیگر موارد جشنواره برای تمام اعضای گروه ممکن خواهد بود. این جشنواره برای مقاطع ابتدایی ، متوسطه اول و متوسطه دوم به صورت متمرکز برگزار خواهد شد.

 

الف ) فرآیند آموزشی در این بخش دانش آموزان وارد فرآیند آموزش می‌شوند. در طی این فرآیند به صورت پیوسته فیلم‌های آموزشی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد. این آموزش ها با هدف مهارت افزایی و آماده سازی دانش آموزان جهت ارائه پروژه و راهنمای ثبت اختراع و مالکیت فکری تهیه شده اند.
ب) ارائه حضوری در مرحله حضوری کلیه دانش آموزان شرکت کننده در جشنواره در بهار1398 در محل برگزاری جشنواره حضور می یابند. از طرف جشنواره به هر گروه فضای جهت ارائه پروژه خود اختصاص داده می شود. پیشنهاد می شود دانش آموزان با توجه به فرآیند آموزشی پوستری با کیفیت مناسب تهیه کنند و در روز جشنواره در محل غرفه خود نصب کنند. در صورتی که دانش آموزان دست سازه یا اختراع ساخته شده نیز داشته باشند می توانند آنرا نیز همراه داشته باشند و در فضایی که در اختیار آنها قرار داده شده در معرض دید عموم و هیات داوران بگذارند. لازم به ذکر است داوری توسط هیات داوران توسط فرم های داوری دقیق و اختصاصی هر رشته انجام می شود.
ج)جوایز مسابقه: تیم های برتر جواز حضور درمسلبقات بین المللی را دریافت خواهند نمود. به تیم های برتر هر مقطع جوایزی اهدا میشود.

 

 

به 10 پروژه برگزیده محور جشنواره دستاوردها، دست سازه ها و اختراعات دانش آموزی، دیپلم افتخار از سوی فدراسیون جهانی مخترعین اعطا خواهد شد.

به تمامی شرکت کنندگان در سمینار نیز گواهی حضور اعطا خواهد شد.

 

پیوست ها:
فایلحجم فایلدانلود ها
آئین نامه محور دستاوردها و اختراعات1115 kB1078
تقویم آموزشی416 kB327