محور فیلم کوتاه و انیمیشن ابن سینا در چهارمین دوره جشنواره ملی ابن سینا برگزار خواهد شد.
در رویکرد جدید آموزش و پرورش به مهارت آموزی و همچنین درس جدید تفکر و سواد رسانه ای که به صورت تخصصی به بحث سواد رسانه ای و سینما می پردازد و از سوی دیگر امکان ساخت فیلم کوتاه برای همه دانش آموزان با کمترین امکانات حتی با دوربین های فیلمبرداری غیر حرفه ای و یا با دوربین تلفن های همراه امکان شرکت حداکثری دانش آموزان عزیز کشورمان را میسر می سازد تا خلاقیت ها و اندیشه های ناب خود را در قاب جادویی سینما به تصویر کشیده و در جشنواره ای بزرگ در سطح کشور شرکت کنند.

نکته قابل تأمل در ساخت فیلم کوتاه کارتیمی و بروز استعدادها و هنرهای متنوع دانش آموزان است به عنوان مثال برای ساخت یک فیلم کوتاه داستانی : نویسنده (فیلمنامه) ، کارگردان ، فیلمبردار ، تدوین گر ، بازیگران ، صدابردار، طراح پوستر و ... حضور دارند که کارگروهی و رقابت جذابی را شاهد خواهیم بود.

بی گمان حضور خانواده ها ، اولیاء دانش آموزان و دبیران گرامی را نیز باید انتظار کشید که همه و همه از اهداف برگزاری این جشنواره خواهد بود. دراین بخش که در دو گرایش مستند و داستانی اجرا می شود، دانش آموزان پس از ثبت نام پوستر و فیلم های خود را ارسال میکنند. (فیلم ها می بایست زیر 5 دقیقه باشند) این مستندات توسط هیئت داوری بررسی می شود.داوران در گروه های مختلف به مشاهده فیلم های دانش آموزی می پردازند و دستاوردهای دانش آموزان را در قالب فرم های داوری امتیازدهی می نمایند.

آثار می بایست پس ازآماده سازی بر روی CD , DVD رایت و حداکثر تا روز 15/01/98 برای دبیرخانه به آدرس تهران ، میدان آزادی ، ابتدای خیابان آزادی ، جنب پارک المهدی، خیابان محمدخانی ، پلاک 161- کد پستی 1341643966 ارسال نمایند. لازم به ذکر است آثار ارسالی پس از این زمان مورد بررسی و داوری قرار نخواهد گرفت.
به همراه فیلم و پوستر ارسالی می بایست فرم اطلاعات سازنده اثر در قالب فایل ورد نیز ارسال شود. ( نام و نام خانوادگی – نام اثر- شرح اثر در قالب یک پاراگراف– نام مدرسه – آدرس دقیق پستی )
قواعد و مدل اجرایی جشنواره:
1.همه فیلم ها و انیمیشن های ارسالی به جشنواره توسط هیئت انتخاب جشنواره بررسی شده و 10 فیلم و 3 انیمیشن به مرحله داوری ارسال می شوند.هیئت انتخاب متشکل از اعضای کمیته علمی و گروه داوری محور فیلم کوتاه و انیمیشن جشنواره می باشد.  2.داوری در بین فیلم ها و انیمیشن های انتخاب شده در مرحله نهایی توسط هیئت داوری صورت می پذیرد. 3.همچنین فیلم های برگزیده در بخش‌های بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه، بهترین موسیقی، بهترین ایده، بهترین فیلمبرداری، بهترین بازیگر مرد دانش آموز، بهترین بازیگر زن دانش آموز ، بهترین تیتراژ توسط هیئت داوری انتخاب شده و به ایشان تندیس و لوح تقدیر ارائه می گردد.

پس از مرحله داوری، فیلم های منتخب در روز اختتامیه جشنواره اکران شده و داوران نظرات نهایی خود را اعلام مینمایند.

پیوست ها:
فایلحجم فایلدانلود ها
آئین نامه محور فیلم کوتاه1147 kB324