یکی از محورهای کاربردی پنجمین دوره جشنواره ملی ابن سینا ماراتون کسب و کارهای دانش آموزی است. در پنجمین دوره جشنواره ابن سینا در اقدامی جدید آموزش غیرحضوری در مدرسه کسب و کار ابن سینا برای کلیه دانش‌آموزان شرکت کننده تدارک دیده شده است. به این منظور به هر تیم شرکت کننده در جشنواره پس از ثبت نام نهایی یک نام کاربری و رمز ورود اختصاص داده خواهد شد. دانش آموزان با در اختیار داشتن این اطلاعات می‌توانند وارد پورتال جامع جشنواره شوند و به آموزش‌های تدارک دیده شده دسترسی یابند.
نحوه شرکت در مسابقه برای شرکت در ماراتون کسب و کارهای دانش آموزی ابن سینا: دانش‌آموزان باید به صورت انفرادی و یا گروهی (بدون محدودیت تعداد نفرات گروه) درمسابقات ثبت نام کرده و یک نفر را به عنوان سرگروه به جشنواره معرفی نمایند. لازم به ذکر است دسترسی به پورتال و دیگر موارد جشنواره برای تمام اعضای گروه ممکن خواهد بود. این مسابقات برای هر دو مقاطع متوسطه اول و متوسطه دوم برگزار می شود. تمام دانش آموزان پایه های مختلف هر مقطع امکان شرکت در مسابقه را خواهند داشت. به طور کلی مارتون کسب و کارهای  ابن سینا در 2 مرحله برگزار خواهد شد.
الف ) فرآیند آموزشی : در این بخش دانش آموزان وارد فرآیند آموزش می‌شوند. در طی این فرآیند به صورت پیوسته محتوای آموزشی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد و ممکن است در پایان هر جلسه تکالیفی به عهده دانش‌آموزان گذاشته شود. لازم به ذکر است بخشی از امتیاز نهایی گروه از این طریق به دست می‌آید. در پایان فرآیند آموزش دانش آموزان باید ایده نهایی خود را در سامانه ثبت نمایند.
ب) مرحله مقدماتی :در مرحله مقدماتی دانش آموزان در فروردین 1399 در محل برگزاری مسابقه حضور پیدا کرده و مستندات خواسته شده را تکمیل کرده و ایده خود را در حضور هیات داوران ارائه میکنند. در پایان این مرحله داوران با جمع بندی مستندات خواسته شده و ارائه حضوری، گروه های برگزیده را انتخاب میکنند.
ج) مرحله نهایی: تیم های برگزیده مرحله مقدماتی در مرحله نهایی حاضر شده و در حضور هیات داوران و نمایندگان شتاب دهنده های برتر کشور ایده های خود را ارائه میکنند. جوایز مسابقه: به تیم های برتر جوایزی اهدا میشود. به تمامی شرکت کنندگان در مسابقه  گواهی حضور اعطا خواهد شد.
 
پیوست ها:
فایلحجم فایلدانلود ها
تقویم آموزشی محور کسب و کار دانش آموزی340 kB64

اطلاعات تماس

دبیرخانه اجرایی جشنواره:

میدان فردوسی ، خیابان شهید موسوی، نبش اعتماد مقدم پلاک 30

تلفن تماس:

021-88827532

09981179592

شبکه های اجتماعی