ویژه مقطع متوسطه اول و متوسطه دوم به صورت مجزا

گروه های دو نفره

زبان برنامه نویسی python

همراه با آموزش های تخصصی ویژه ( طراحی الگوریتم ، تفکر انتزاعی و کدنویسی ) آموزش صفر تا صد برنامه نویسی همراه با تمرینات تکمیلی از طریق سامانه آموزش مجازی

مسابقه حضوری برنامه نویسی
اعطای گواهی نامه بین المللی به همه شرکت کنندگان
اعزام برگزیدگان به مسابقات جهانی رومانی

فیلم معرفی محور ماراتون برنامه نویسی

 مارتون برنامه نویسی یکی از محورهای جذاب پنجممین  دوره جشنواره ملی ابن سینا است. در پنجمین دوره جشنواره ابن سینا در اقدامی جدید آموزش غیرحضوری برای کلیه دانش‌آموزان شرکت کننده تدارک دیده شده است. به این منظور به هر تیم شرکت کننده در جشنواره پس از ثبت نام نهایی یک نام کاربری و رمز ورود اختصاص داده خواهد شد.

دانش آموزان با در اختیار داشتن این اطلاعات می‌توانند وارد پورتال جامع جشنواره شوند و به آموزش‌های تدارک دیده شده دسترسی یابند.

نحوه شرکت در مسابقه : برای شرکت در ماراتون برنامه نویسی ابن سینا دانش‌آموزان باید در گروه‌های 2نفره درمسابقات ثبت نام کرده و یک نفر را به عنوان سرگروه به جشنواره معرفی نمایند. لازم به ذکر است دسترسی به پورتال و دیگر موارد جشنواره برای تمام اعضای گروه ممکن خواهد بود. این مسابقات برای مقاطع متوسطه اول و متوسطه دوم به صورت جداگانه برگزار می شود. تمام دانش آموزان پایه های مختلف هر مقطع امکان شرکت در مسابقه را خواهند داشت.

 

الف ) فرآیند آموزشی : زبان برنامه نویسی ماراتون Python خواهد بود. در این بخش دانش آموزان وارد فرآیند آموزش می‌شوند. در طی این فرآیند به صورت پیوسته فیلم‌های آموزشی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد و ممکن است در پایان هر جلسه تکالیفی به عهده دانش‌آموزان گذاشته شود. دانش آموزان باید تمرینات را انجام داده و در بستر داور آنلاین بارگذاری نمایند. لازم به ذکر است بخشی از امتیاز نهایی گروه از این طریق به دست می‌آید.
ج) مرحله حضوری : مرحله حضوری مسابقه در فروردین 1399برگزار خواهد شد. دانش آموزان به صورت حضوری در محل مسابقه حاضر میشوند و به رقابت با یکدیگر می پردازند. نتایج نهایی پس از جمع‌بندی نتایج اعلام و در مراسم اختتامیه از برگزیدگان تقدیر خواهد شد.
جوایز مسابقه: به تیم های برتر جوایزی اهدا میشود. برگزیدگان این محور پس از آموزش های لازم به مسابقات جهانی رومانی اعزام میشوند . همچنین به تمامی شرکت کنندگان در مسابقه گواهی حضور اعطا خواهد شد.

 

اطلاعات تماس

{jcomments off}دبیرخانه اجرایی جشنواره:

میدان فردوسی ، خیابان شهید موسوی، نبش اعتماد مقدم پلاک 30

تلفن تماس:(ترجیح در واتس آپ پیام ارسال کنید)

09981219592

شبکه های اجتماعی