ویژه مقطع متوسطه اول و متوسطه دوم به صورت مجزا

گروه های دو نفره

زبان برنامه نویسی python

همراه با آموزش های تخصصی ویژه ( طراحی الگوریتم ، تفکر انتزاعی و کدنویسی ) آموزش صفر تا صد برنامه نویسی همراه با تمرینات تکمیلی از طریق سامانه آموزش مجازی

اعطای گواهی نامه بین المللی به همه شرکت کنندگان
اعزام برگزیدگان به مسابقات جهانی رومانی

فیلم معرفی محور ماراتون برنامه نویسی

 مارتون برنامه نویسی یکی از محورهای جذاب پنجممین  دوره جشنواره ملی ابن سینا است. در ششمین دوره جشنواره ابن سینا در اقدامی جدید آموزش غیرحضوری برای کلیه دانش‌آموزان شرکت کننده تدارک دیده شده است. به این منظور به هر تیم شرکت کننده در جشنواره پس از ثبت نام نهایی یک نام کاربری و رمز ورود اختصاص داده خواهد شد.

دانش آموزان با در اختیار داشتن این اطلاعات می‌توانند وارد پورتال جامع جشنواره شوند و به آموزش‌های تدارک دیده شده دسترسی یابند.

نحوه شرکت در مسابقه : برای شرکت در ماراتون برنامه نویسی ابن سینا دانش‌آموزان باید در گروه‌های 2نفره درمسابقات ثبت نام کرده و یک نفر را به عنوان سرگروه به جشنواره معرفی نمایند. لازم به ذکر است دسترسی به پورتال و دیگر موارد جشنواره برای تمام اعضای گروه ممکن خواهد بود. این مسابقات برای مقاطع متوسطه اول و متوسطه دوم به صورت جداگانه برگزار می شود. تمام دانش آموزان پایه های مختلف هر مقطع امکان شرکت در مسابقه را خواهند داشت.

 

الف ) فرآیند آموزشی : زبان برنامه نویسی ماراتون Python خواهد بود. در این بخش دانش آموزان وارد فرآیند آموزش می‌شوند. در طی این فرآیند به صورت پیوسته فیلم‌های آموزشی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد و ممکن است در پایان هر جلسه تکالیفی به عهده دانش‌آموزان گذاشته شود. دانش آموزان باید تمرینات را انجام داده و در بستر داور آنلاین بارگذاری نمایند. لازم به ذکر است بخشی از امتیاز نهایی گروه از این طریق به دست می‌آید.
ب) روش مسابقه : روش مسابقه با توجه به سبک برگزاری دوره ششم جشنواره و وضعیت همه گیری بیماری کرونا متعاقبا اعلام میگردد.
ج) برگزیدگان این محور پس از آموزش های لازم به مسابقات جهانی رومانی اعزام میشوند . همچنین به تمامی شرکت کنندگان در مسابقه گواهی حضور اعطا خواهد شد.

 اطلاعات تکمیلی از طریق آیین نامه برگزاری محور برنامه نویسی به اطلاع همه عزیزان می رسد.

پیوست ها:
لینک حجم فایلدانلود ها
دریافت پایتون0 kB1206

اطلاعات تماس

دبیرخانه اجرایی جشنواره:

خیابان آزادی، خیابان شهید تیموری، ایستگاه نوآوری دانشگاه شریف، ساختمان مدیریت (ساختمان شهید سلیمانی) طبقه دوم

تلفن تماس:

91092069(021)

 

شبکه های اجتماعی