ویژه مقطع متوسطه اول و متوسطه دوم به صورت مجزا

گروه های دو نفره

زبان برنامه نویسی python

همراه با آموزش های تخصصی ویژه ( طراحی الگوریتم ، تفکر انتزاعی و کدنویسی ) آموزش صفر تا صد برنامه نویسی همراه با تمرینات تکمیلی از طریق سامانه آموزش مجازی

آزمون آنلاین مرحله اول به صورت غیر حضوری

مسابقه حضوری برنامه نویسی
اعطای گواهی نامه بین المللی به همه شرکت کنندگان
اعزام برگزیدگان به مسابقات جهانی رومانی

دومین دوره مارتون برنامه نویسی ابن سینا در چهارمین دوره جشنواره ملی ابن سینا برگزار خواهد شد. در چهارمین دوره جشنواره ابن سینا در اقدامی جدید آموزش غیرحضوری برای کلیه دانش‌آموزان شرکت کننده تدارک دیده شده است. به این منظور به هر تیم شرکت کننده در جشنواره پس از ثبت نام نهایی یک نام کاربری و رمز ورود اختصاص داده خواهد شد.

دانش آموزان با در اختیار داشتن این اطلاعات می‌توانند وارد پورتال جامع جشنواره شوند و به آموزش‌های تدارک دیده شده دسترسی یابند. همچنین در بستر پورتال جشنواره امکان ارتباط با اساتید مختلف و دسترسی به پشتیبانی آموزشی نیز فراهم خواهد بود.

نحوه شرکت در مسابقه برای شرکت در ماراتون برنامه نویسی ابن سینا دانش‌آموزان باید در گروه‌های 2نفره درمسابقات ثبت نام کرده و یک نفر را به عنوان سرگروه به جشنواره معرفی نمایند. لازم به ذکر است دسترسی به پورتال و دیگر موارد جشنواره برای تمام اعضای گروه ممکن خواهد بود. این مسابقات برای مقاطع متوسطه اول و متوسطه دوم به صورت جداگانه برگزار می شود. تمام دانش آموزان پایه های مختلف هر مقطع امکان شرکت در مسابقه را خواهند داشت. به طور کلی ماراتون برنامه نویسی ابن سینا در 3 مرحله برگزار خواهد شد.

 

الف ) فرآیند آموزشی زبان برنامه نویسی ماراتون Python خواهد بود. در این بخش دانش آموزان وارد فرآیند آموزش می‌شوند. در طی این فرآیند به صورت پیوسته فیلم‌های آموزشی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد و ممکن است در پایان هر جلسه تکالیفی به عهده دانش‌آموزان گذاشته شود. دانش آموزان باید تمرینات را انجام داده و در بستر داور آنلاین بارگذاری نمایند. لازم به ذکر است بخشی از امتیاز نهایی گروه از این طریق به دست می‌آید.
ب) آزمون مقدماتی در میانه فرآیند آموزشی آزمون آنلاین غیرحضوری از کلیه شرکت کنندگان گرفته میشود که امتیاز این آزمون نیز بخشی از امتیاز نهایی خواهد بود.
ج) مرحله حضوری مرحله حضوری مسابقه در بهار 1398برگزار خواهد شد. دانش آموزان به صورت حضوری در محل مسابقه حاضر میشوند و به رقابت با یکدیگر می پردازند. نتایج نهایی پس از جمع‌بندی نتایج هر 3 مرحله اعلام و در مراسم اختتامیه از برگزیدگان تقدیر خواهد شد.
جوایز مسابقه: به تیم های برتر جوایزی اهدا میشود. به تمامی شرکت کنندگان در مسابقه نیز گواهی حضور اعطا خواهد شد.

 

پیوست ها:
فایل / لینکحجم فایلدانلود ها
آئین نامه محور ماراتون برنامه نویسی304 kB740
تقویم آموزشی452 kB382
دریافت پایتون0 kB405